Závěsy do dveří

Závěsy do dveří přirozeně oddělují dvě místnosti od sebe. Lidé mají však bohužel závěsy do dveří spjaty s dobami Československého komunismu. Záclony a závěsy však v posledních letech rozhodně nevypadávají z kurzu. Například když ve svém bytě přepažíte dvě místnosti a použijete dekorační závěsy dostane váš byt zbrusu nový šmrnc. Nejen, že svůj byt vylepšíte, ale dokonce ho i prakticky rozdělíte a nebude muset stavět žádnou zeď ani dveře.

S vybíráním závěsu do dveří to však enní tak jednoduché jako to je se závěsy do oken. Hotové závěsy jsou totiž k dostání téměř všude, jelikož je většina populace chce nebo již vlastní. Závěsy do dveří ovšem nevlastní mnoho lidí a tak nejsou v takovém rozmachu na trhu, jako jsou závěsy do oken. Nejjednodušším řešením je, když nemůžete žádné vhodné závěsy do dveří sehnat si je vyrobit. Stačí si zajít do obchodu s bytovým textilem nebo do galanterie, koupit látku, podle vaši libosti a vkusu, ustřihnou, zašít okraje a závěs je hotov. Stačí jen závěs dát na připravenou garnyž, na které jsou připnuté buďto kroužky nebo žabky a máte elegantně rozdělenou místnost.

Velkou nevýhodou závěsů na dveře však je nedostatečná izolace obou místností. Je totiž jasné, že závěs nebude izolovat hluk či teplo tak, jako například dřevěné nebo plastové dveře. Proto nejsou n trhu tak přitažlivé. Každý si totiž chce chránit své soukromí a to mu látkový závěs tolik nemůže poskytnout. Dveře vám zas naopak neumožní tak krásný dekor, jaký má kde jaká látka. Dokonce si látku můžete sami pomalovat. Někteří z vás si sice teď říkáte, že pomalovat si můžete i dveře- není tomu však pravda. Pomalované dveře nebudou nikdy vypadat tak hezky a tak přesvědčivě jako pomalovaný látkový závěs do dveří.

Pokud se však nemůžete rozhodnout, jestli si vzít klasické dveře nebo závěs do dveří, co třeba vzít si obojí?

Doporučujeme

Vinylové podlahy - moderní podlahová krytina, která uspokojí i velmi náročné zákazníky. Cenově dostupná imitace dřeva, dlažby či kamene, která vás okouzlí. To jsou laminátové podlahy. Příjemný pocit při chůzi a kus přírody i u vás doma vám poskytnou dřevěné podlahy.Inspirace koupelny - najděte si inspiraci i pro Vaši koupelnu... Návrhy koupelen - s návrhem Vaší koupelny Vám rádi pomůžeme. Kvalitní koupelnové vybavení od Keraservis.cz. Vše pro koupelny. Sprchový kout a veškeré příslušenství naleznete v našich showroomech v Praze, Brně a Ostravě...